Carlo Buzzichelli

[ Prelegent ]

Jednym z najważniejszych dla nas aspektów, jest zapraszanie na nasze szkolenia najlepszych światowych specjalistów. Wierzymy, że takie osoby są najrzetelniejszym źródłem informacji i przekażą Wam wyjątkową wiedzę. Wierzymy również, że dzięki nim odkryjecie całkowicie nowe rzeczy oraz spojrzycie w ”świeży” i ciekawy sposób na zadania, które stawia przed wami codzienność w pracy trenerów personalnych czy fizjoterapeutów.

 

Taką osobą z pewnością jest Carlo Buzzichelli – Prelegent Styczniowego szkolenia SSCL1 (Strenght Sport Caoach Certification – Lecture 1) Przeczytajcie dalej, aby jeszcze przed szkoleniem dowiedzieć się o nim więcej i poznać go trochę lepiej!

 

Carlo Buzzichelli, on też „Uczył się od najlepszych! Jest bowiem doktorantem na Instytucie Kultury Fizycznej i Sportu w Hawanie. Trener personalny oraz trener fitness, który pracuje w zawodzie od ponad 16 lat. W jego pierwszych krokach pomagał mu znany na całym świecie prof. Tudor Bompa, a także niezwykły  trener Dan Pfaff. Co ciekawe, Carlo i Tudor zostali później współautorami trzeciej edycji książki „Periodization Training for Sports”, opublikowanej w marcu 2015 r. przez Human Kinetics, oraz szóstej edycji książki „Periodyzacja. Teoria i metodologia szkolenia „. Książka „Periodization Training for Sports” jest do wygrania w naszym facebookowym konkursie! Wejdźcie na funpage Rehaedukacja lub w aktualności na stronie internetowej i sprawdźcie jak niewiele musicie zrobić, aby książka była Wasza! Inne książki, których jest współautorem to: Fitness w piłce nożnej (2012, Holandia), Siła projektu (2016, Włochy) i Kompendium Sprintera (2016, USA).

Jest też dyrektorem międzynarodowego instytutu ISCI oraz twórcą programu szkoleniowego „Strenght Sport Caoach Certification”

 

Gdzie wcześniej nauczał nasz prelegent? Możemy powiedzieć tylko jedno.. WOW!

Uważany  jest za jednego z najważniejszych i najlepszych ekspertów w dziedzinie treningu siłowego na świecie! Miał przyjemność wykładać oraz prowadzić seminaria i wykłady na wielu różnych uczelniach i instytutach sportowych na świecie, między innymi: Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu Camagüey (Kuba), Uniwersytet Makati (Manila, Filipiny), Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu Ciego de Avila (Kuba), Brescia University, State University of Milan, Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu w Pinar del Rio (Kuba), Universidade Paulista, Universidad Federal de Lavras, Sociedade Palmeiras oraz Centrum Olimpijskie San Paolo (Brazylia), Centrum Olimpijskie Villa Panamericana (Kuba), Elite Sports University (Colorado, USA) i światowej sławy Uniwerstecie Athletic Center (Arizona, USA). W 2012 roku Carlo był głównym prelegentem, wraz z Magni Mohr z Uniwersytetu w Kopenhadze, podczas międzynarodowych warsztatów na temat przygotowania sportowego w Trivandrum (Indie). W roku 2015  został zaproszony przez Chiński Komitet Olimpijski do przeprowadzenia czterech prezentacji w ramach „Treningu wydajnościowego” w Pekinie. W 2016 roku był sprawozdawcą Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego na międzynarodowej konferencji „Przygotowanie fizyczne w sportach wyczynowych ” Również w 2016, Carlo wziął udział w tak zwanym okrągłym stole IAAF, gdzie rozmawiano na temat „Powrotu i regeneracji”.

 

Wykłady i seminaria to jednak nie wszystko. Najlepiej o doświadczeniu i klasie trenera świadczą wyniki jakie osiąga ze swoimi podopiecznymi. Carlo z pewnością mógłby się podzielić swoimi z niejednym z nas! Jako trener siłowy w sportach zespołowych wygrał osiem różnych pucharów oraz zajął pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach pucharowych z różnych lig. Współpracował między innymi ze znaną Włoską drużyną  z Palermo. Jako trener personalny sportowców indywidualnych, Carlo uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce i Igrzyskach Wspólnoty Narodów. Jego podopieczni zdobyli 25 medali na krajowych mistrzostwach w czterech różnych sportach (lekkoatletyka, pływanie, brazylijskie jiu-jitsu i trójbój siłowy). Do tego na koncie ma pięć złotych (lekkoatletyka), cztery srebrne i trzy brązowe (lekkoatletyka, brazylijski jiu-jitsu) medale na zawodach międzynarodowych. Sportowcy z nim współpracujący ustanowili siedem krajowych rekordów (trójbój, lekkoatletyka). Na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku w Rio, wzięło udział ośmiu zawodników, z którymi pracował Carlo.

 

[ Zobacz także ]

Kursy prowadzone przez Carlo Buzzichelli