David Joyce

[ Prelegent ]

David Joyce jest światowej sławy ekspertem przygotowania motorycznego sportowców wysokiego wyczynu i medycyny sportowej. Jego szczególnym zainteresowaniem jest rozwój systemów i koncepcji, które pomagają sportowcom najwyższej klasy zwyciężać w swoich dyscyplinach. David specjalizuje się zarówno w medycynie sportowej jak w naukach o sporcie – w tym przygotowaniu motorycznym, posiadając tytuły magistra zarówno w Fizjoterapii Sportowej jak i w Naukach o Sporcie.

 

David pracował z setkami elitarnych sportowców, włączając w to wielokrotnych mistrzów świata i mistrzów olimpijskich.

Obecnie piastuje stanowisko: Head of Athletic Performance w drużynie ligi futbolu australijskiego (AFL) Greater Wester Sydney Giants.

 

Pracował:

– w zawodowym rugby na poziomie ligowym i międzynarodowym zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Australii

– w piłce nożnej w angielskiej Premier League – Blackburn Rovers

– w piłce nożnej w lidze tureckiej z 22-krotnym mistrzem tego kraju – Galatasaray Stambuł

– w reprezentacji olimpijskiej Wielkiej Brytanii na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku w podwójnej roli fizjoterapeuty i trenera przygotowania motorycznego

– w reprezentacji olimpijskiej Chin na Olimpiadzie w Londynie w 2012 roku w podwójnej roli fizjoterapeuty i trenera przygotowania motorycznego

 

Jest autorem dwóch książek dotyczących zintegrowanego podejścia do treningu motorycznego („High Performance Training For Sports” oraz „Sports Injury Prevention and Rehabilitation”), a jego prace były przetłumaczone na wiele języków na całym świecie.

[ Zobacz także ]

Kursy prowadzone przez David Joyce