Goran Markovic

[ Prelegent ]

Dr Goran Marković jest profesorem w zakładzie Kinezjologii i Kontroli Motorycznej, na wydziale Kinezjologii na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Ukończył studia na specjalizacji Nauk o Sporcie i Przygotowania Motorycznego na Uniwersytecie w Zagrzebiu w 2002 roku, a doktoryzował się z tematyki sprintu oraz treningu plyometrii w 2004. Ponadto posiada licencjat z Kinezyterapii, który ukończył na Uniwersytecie w Splicie oraz doktorat Osteopatii w 2015.

 

Jest założycielem i kierownikiem Motor Control and Human Performance Lab na wydziale Kinezjologii na Uniwersytecie w Zagrzebiu. Jest również założycielem Performance & Rehab Center Motus Melior w Zagrzebiu. Jako ekspert przygotowania motorycznego, trenował i konsultował zarówno zawodowych sportowców, ale także kluby piłkarskie, koszykarskie, taekwondo, tenisa ziemnego oraz siatkówki, w tym medalistów Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich.

 

W swojej codziennej praktyce Goran leczy zawodników najwyższych szczebli w tym reprezentantów olimpijskich, ze zróżnicowanymi kontuzjami układu mięśniowo-powięziowo-szkieletowego. Jest autorem 70 artykułów opublikowanych w najbardziej renomowanych czasopismach naukowych z dziedziny nauk o sporcie oraz medycyny sportowej.

 

Prace, których był autorem lub współautorem były cytowane ponad 1500 razy. Ponadto jako prelegent, wykładał na ponad 40 międzynarodowych naukowych i branżowych konferencjach na całym świecie.

[ Zobacz także ]

Kursy prowadzone przez Goran Markovic