Michal Truc

[ Prelegent ]

Michal Truc ukończył studia magisterskie fizjoterapii w 1998 roku na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie Karola w Pradze. Specjalizuje się w rehabilitacji dysfunkcji układu ruchu i funkcjonalnym leczeniu pacjentów z zawrotami głowy i problemami z równowagą, ale także leczeniem pacjentów z różnymi schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi. Michal pracował jako fizjoterapeuta na Oddziale Rehabilitacji i Medycyny Sportowej w Uniwersyteckim Szpitalu Motol, w Pradze przez ponad 10 lat. Od listopada 2011 roku Michal pracuje jako starszy fizjoterapeuta w Prywatnym Centrum Leczenia Ruchu profesora Kolara w Pradze (http://www.cpmpk.cz). 

Michal jest certyfikowanym terapeutą Metod Vojty od 2004r., technik Mobilizacji i Relaksacji wg Lewita oraz DNS wg Kolara. Michal odbył także szkolenie leczenia zaburzeń funkcjonalnych twarzoczaszki dr Claytona Skaggsa (St. Louis w stanie Missouri, USA) oraz w Terapii punktów spustowych wg prof. Simonsa (DeKalb Medical Centre w Atlancie, USA). Michal ukończył kurs metod poruszania w pozycji klęku podpartego i raczkowania wg. Klappa, kursy kinezjotapingu, a także metody fizykoterapii (terapia laserowa i terapia polem magnetycznym). Badanie ultrasonograficzne tkanek mięśniowo-szkieletowych. 

 W 2003r. Michal został mianowany opiekunem medycznym reprezentacji Czech w narciarstwie biegowym oraz reprezentacji Czech w hokeju. Michal prowadzi codzienne analizy funkcjonalne i terapie zawodników, podróżuje z nimi na międzynarodowe zawody i Igrzyska Olimpijskie. W pracy ze sportowcami skupia się na terapii, prewencji oraz poprawie sprawności. 

Michal Truc pracuje pod nadzorem profesora Kolara, jest ekspertem w metodach Dynamicznej Stabilizacji Nerwowomięśniowej.  Jest certyfikowanym instruktorem Kinezjologii Rozwojowej i DNS od 2001 roku. Prowadził kursy DNS w Czechach, na Słowacji oraz Europie, Japonii, Chinach, Tajwanie, a także w Ameryce Północnej i Południowej. 
[ Zobacz także ]

Kursy prowadzone przez Michal Truc