Ramey Adams

[ prelegent ]

Trener Przygotowania Motorycznego i Wykładowca (S&C Coach & Course Tutor)

Ramey Adams jest wykładowcą na kursach w Irlandii oraz na kursach międzynarodowych EPI. Jest także menedżerem ds. edukacji EPI w Irlandii Północnej, zarządzającym wszystkimi programami edukacyjnymi EPI w tym regionie. Ramey jest byłym biegaczem na 800 m występującym na arenach w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Podczas swojej kariery lekkoatletycznej był sportowcem NI Sport Institute oraz rekordzistą na 800m. Oprócz kariery sportowej Ramey jest także doświadczonym trenerem i pedagogiem. Ukończył studia licencjackie z Nauk o Sporcie oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania Fizycznego.

Obecnie jest trenerem w British Athletics (Brytyjski Związek Lekkiej Atletyki) i głównym wykładowcą na kursach edukacyjnych Northern Ireland Athletics. Pracował z lekkoatletami Irlandii Północnej, mistrzami irlandzkiej piłkarskiej Premiership – drużyną Crusaders F.C, a obecnie zdobywa cenne doświadczenie pracując z profesjonalnym klubem rugby Ulster Rugby.
Ramey wnosi ogrom wiedzy do kursów edukacyjnych EPI w zakresie szybkości, ESD (Rozwój Systemów Energetycznych(, plyometrii, projektowania programów i periodyzacji.

Od 2015 roku prowadzi kursy National Certificate in Strength & Conditioning (NCSC), a od 2021 roku jest głównym wykładowcą Youth Strength & Conditioning Certification (YSCC).

[ Zobacz także ]

Kursy prowadzone przez Ramey Adams