29-30/08/2020 

RECOVERY AND REGENERATION TECHNIQUES SPECIALIST (RTS ™)

30 Sie 2019
0

DATA: Szkolenie Przeniesione – 29/30 sierpnia 2020

MIEJSCE: Warszawa

Szkolenie ‘Recovery and Regeneration Techniques Specialist” (RTS ™) zostało stworzone w celu podniesienia wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania, planowania i analizowania technik regeneracji zawodowych sportowców. Szkolenie zawiera również przedstawienie zastosowania technologii służącej poprawie regeneracji. W wielu przypadkach regeneracja zawodnika jest ignorowana przez trenerów lub w znaczący sposób nie jest brana pod uwagę w procesie adaptacji. Autor szkolenia chce zwrócić uwagę na wieloaspektowość zagadnienia i dlatego jednym z elementów szkolenia jest również przedstawienie zagadnień regeneracji w oparciu o badania naukowe oraz doświadczenie i praktykę najlepszych trenerów na świecie.

Program kursu:

Szkolenie RTS™ (Recovery and Regeneration Techniques Specialist™)
Program:
* Znaczenie „równowagi neurologicznej” w sporcie
* Regeneracja Teoria vs praktyka
* Postawa funkcjonalna i jej biomechanika
* Odruchy posturalne i układ nerwowy
* Co to jest „mięsień hipertoniczny”
* Rozluźnienie mięśniowo- powięziowe, mylne określenie prawdziwego efektu
* Wykorzystanie refleksologii w celach szybkiej korekcji
* Technologie regeneracji i regeneracji w sporcie stosowane na poziomie zawodowym
* Ocena obciążenia wewnętrznego poprzez zmienność czynności serca (HRV): teoria i praktyka
* Periodyzacja technik regeneracji
* Zastosowanie podejścia „Information Sandwich”

O wykładowcach:

CARLO BUZZICHELLI

Jest doktorantem na Instytucie Kultury Fizycznej i Sportu w Hawanie. Trener personalny oraz trener fitness, który pracuje w zawodzie od ponad 16 lat. W jego pierwszych krokach pomagał mu znany na całym świecie prof. Tudor Bompa, a także niezwykły  trener Dan Pfaff. Co ciekawe, Carlo i Tudor zostali później współautorami trzeciej edycji książki „Periodization Training for Sports”, opublikowanej w marcu 2015 r. przez Human Kinetics, oraz szóstej edycji książki „Periodyzacja. Teoria i metodologia szkolenia „. Książka „Periodization Training for Sports” Inne książki, których jest współautorem to: Fitness w piłce nożnej (2012, Holandia), Siła projektu (2016, Włochy) i Kompendium Sprintera (2016, USA).

Jest też dyrektorem międzynarodowego instytutu ISCI oraz twórcą programu szkoleniowego „Strenght Sport Caoach Certification”

Uważany  jest za jednego z najważniejszych i najlepszych ekspertów w dziedzinie treningu siłowego na świecie! Miał przyjemność wykładać oraz prowadzić seminaria i wykłady na wielu różnych uczelniach i instytutach sportowych na świecie, między innymi: Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu Camagüey (Kuba), Uniwersytet Makati (Manila, Filipiny), Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu Ciego de Avila (Kuba), Brescia University, State University of Milan, Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu w Pinar del Rio (Kuba), Universidade Paulista, Universidad Federal de Lavras, Sociedade Palmeiras oraz Centrum Olimpijskie San Paolo (Brazylia), Centrum Olimpijskie Villa Panamericana (Kuba), Elite Sports University (Colorado, USA) i światowej sławy Uniwerstecie Athletic Center (Arizona, USA). W 2012 roku Carlo był głównym prelegentem, wraz z Magni Mohr z Uniwersytetu w Kopenhadze, podczas międzynarodowych warsztatów na temat przygotowania sportowego w Trivandrum (Indie). W roku 2015  został zaproszony przez Chiński Komitet Olimpijski do przeprowadzenia czterech prezentacji w ramach „Treningu wydajnościowego” w Pekinie. W 2016 roku był sprawozdawcą Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego na międzynarodowej konferencji „Przygotowanie fizyczne w sportach wyczynowych ” Również w 2016, Carlo wziął udział w tak zwanym okrągłym stole IAAF, gdzie rozmawiano na temat „Powrotu i regeneracji”.

 

Wykłady i seminaria to jednak nie wszystko. Najlepiej o doświadczeniu i klasie trenera świadczą wyniki jakie osiąga ze swoimi podopiecznymi. Carlo z pewnością mógłby się podzielić swoimi z niejednym z nas! Jako trener siłowy w sportach zespołowych wygrał osiem różnych pucharów oraz zajął pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach pucharowych z różnych lig. Współpracował między innymi ze znaną Włoską drużyną  z Palermo. Jako trener personalny sportowców indywidualnych, Carlo uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce i Igrzyskach Wspólnoty Narodów. Jego podopieczni zdobyli 25 medali na krajowych mistrzostwach w czterech różnych sportach (lekkoatletyka, pływanie, brazylijskie jiu-jitsu i trójbój siłowy). Do tego na koncie ma pięć złotych (lekkoatletyka), cztery srebrne i trzy brązowe (lekkoatletyka, brazylijski jiu-jitsu) medale na zawodach międzynarodowych. Sportowcy z nim współpracujący ustanowili siedem krajowych rekordów (trójbój, lekkoatletyka). Na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku w Rio, wzięło udział ośmiu zawodników, z którymi pracował Carlo.

ARMANDO VINCI

Pracuje w dziedzinie konsultulacji technologicznych dla zawodowych sportowców od prawie 20 lat. Współpracowałem z wieloma drużynami piłkarskimi włoskiej Serie A, lekkoatletami, zarówno profesjonalistami, jak i amatorami zajmującymi się różnymi dyscyplinami sportu. Pełniłem role konsultanta dla firm, stowarzyszeń sportowych, jak również profesjonalistów w różnych dziedzinach, tworząc w ten sposób rozległa siatkę współpracowników. Stanowiłem wkład w poprawę oferowanych przez nich usług, proponowałem rozwiązania technologiczne spełniające oczekiwania pod katem funkcjonalności, postawy oraz wpływające na poprawę wyników. Jestem ekspertem technologi OMEGA WAVE.

W 2017 założyłem Performance Center del Forte Village Resort na Sardynii. Od 2018 stosuje i propaguje Vegetative Training, rozwiązane szczególne w celu aktywacji systemu wegańskiego (??? tego nie do końca rozumiem).

Aktualnie, zajmuje się rozpowszechnianiem i rozwojem XSPORT, urządzenia, które przyspiesza częstotliwości, moim zdaniem, służy polepszeniu perfomance i zdolności regeneracyjnych, atletów.

 

Koszt szkolenia:

Early Bird: 1800 (420 Euro)

Regularna: 1900 zł (450 Euro)

Członek PSTM 1699 (400) Euro

 

Szkolenie tłumaczone na język polski!

Wpłaty prosimy kierować na konto:

98 1050 1298 1000 0090 3052 5811

 

Kontakt i pytania:
[email protected] lub [email protected]