18-19/04/2020 

SPEED & CONDITIONING SPECIALIST

30 Sie 2019
0

DATA: 18/19 kwietnia 2019

MIEJSCE: Warszawa

 

Wprowadzenie:

Speed & Conditioning Specialist (SCS™) to szkolenie będące drugim poziomem w kształceniu ISCI Sport Strenght Coach. Jego komplementarność względem pierwszego kursu SSC L1 pozwala trenerom z zapleczem wiedzy dotyczącej kształtowania siły i mocy dopełnić swój warsztat o wiedzę za zakresu kształtowania przyśpieszenia, szybkości i wytrzymałości. Dzięki tej kompilacji, formuła połączenia wiedzy z obu szkoleń pozwala stać się pełnowartościowymi trenerami przygotowania motorycznego i jednocześnie uzupełnić braki wiedzy w jednym bądź drugim elemencie. Trening siły w różnych jej aspektach jest tylko jednym z elementów składowych pełnej periodyzacji treningowej w sporcie. Metody kształtowania siły używane w treningu sportowym nie są bowiem wartością samą w sobie, mają natomiast służyć nadrzędnemu celowi jakim jest poprawa wyniku sportowego w połączeniu ze wzrostem cech motorycznych (np. szybkości, wytrzymałości etc.) zachowując przy tym specyficzne dla danej dyscypliny aspekty techniczne i taktyczne. Program edukacyjny kursu Speed & Conditioning Specialist (SCT™) nacelowany jest na powiększenie wiedzy trenerów, trenerów przygotowania motorycznego, trenerów personalnych oraz sportowców na temat rozwoju i integralności wszystkich cech motorycznych w tworzeniu i planowaniu przez nich kompletnych programów treningowych. Szczególna uwaga jest poświęcona jest zastosowaniu naukowych podstaw w codziennej, praktycznej pracy trenera.

Opis:

Celem szkolenia Speed & Conditioning Specialist (SCS™) jest dostarczenie trenerom wiedzy dotyczącej integralności wszystkich podstawowych cech motorycznych (siły, szybkości i wytrzymałości) i ich progresie w periodyzacji rocznych planów treningowych, zgodnie z podstawami naukowymi dotyczącymi teorii i metodologii treningu. Wiedza pomoże osiągnąć lepszy wynik sportowy w dowolnej dyscyplinie sportowej. Podczas kursu poznasz podstawowe i praktyczne zagadnienia dotyczące fizjologii wysiłku, planowania i programowania treningu systemów energetycznych, opanujesz technikę sprintu w zależności od uprawianego sportu oraz jak te elementy wpływają na użyte metody i środki treningowe. Dowiesz się jak wdrażać progresje w treningu szybkości i wytrzymałości w rocznym planie treningowym, w zależności od uprawianego sportu oraz jak połączyć elementy techniczne, taktyczne oraz psychologiczne w procesie treningowym.

 

Program szkolenia:

 • Fizjologia wysiłku i Trening Systemów Energetycznych
 • Analiza dyscypliny sportowej pod kątem przygotowania motorycznego
 • Periodyzacja w treningu szybkości
 • Periodyzacja w treningu wytrzymałości
 • Programowanie Kompletnego Planu Rocznego
 • Sesja Praktyczna: rozgrzewka przygotowująca do sprintów, technika przyspieszenia, testowanie mocy(wydolności) tlenowej

Jako Specjalista SCS (Speed&Conditioning Specialist) będziesz wiedział:

 • jak przeanalizować całościowe plan roczne;
 • jak zaprojektować plan roczny, uwzględniając dostępny czas, charakterystykę dyscypliny samego podopiecznego/sportowca oraz długość trwania sezonu startowego
 • jak zaprogramować mikrocykl, włączając naprzemienną pracę z systemami energetycznymi oraz objętością treningową, tak aby przyniósł największą korzyść twoim klientom, sportowcom czy prowadzonym drużynom
 • jak periodyzować, rozwijać i integrować trening cech motorycznych w połączeniu z treningami techniczno-taktycznymi.
 • jak analizować profil fizjologiczny danej dyscypliny lub aktywności sportowej oraz jak stworzyć odpowiedni program treningowy w korelacji z indywidualną charakterystyką sportowca

 

O wykładowcy:

 

Jest doktorantem na Instytucie Kultury Fizycznej i Sportu w Hawanie. Trener personalny oraz trener fitness, który pracuje w zawodzie od ponad 16 lat. W jego pierwszych krokach pomagał mu znany na całym świecie prof. Tudor Bompa, a także niezwykły  trener Dan Pfaff. Co ciekawe, Carlo i Tudor zostali później współautorami trzeciej edycji książki „Periodization Training for Sports”, opublikowanej w marcu 2015 r. przez Human Kinetics, oraz szóstej edycji książki „Periodyzacja. Teoria i metodologia szkolenia „. Książka „Periodization Training for Sports” Inne książki, których jest współautorem to: Fitness w piłce nożnej (2012, Holandia), Siła projektu (2016, Włochy) i Kompendium Sprintera (2016, USA).

Jest też dyrektorem międzynarodowego instytutu ISCI oraz twórcą programu szkoleniowego „Strenght Sport Caoach Certification”

Uważany  jest za jednego z najważniejszych i najlepszych ekspertów w dziedzinie treningu siłowego na świecie! Miał przyjemność wykładać oraz prowadzić seminaria i wykłady na wielu różnych uczelniach i instytutach sportowych na świecie, między innymi: Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu Camagüey (Kuba), Uniwersytet Makati (Manila, Filipiny), Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu Ciego de Avila (Kuba), Brescia University, State University of Milan, Wyższy Instytut Wychowania Fizycznego i Sportu w Pinar del Rio (Kuba), Universidade Paulista, Universidad Federal de Lavras, Sociedade Palmeiras oraz Centrum Olimpijskie San Paolo (Brazylia), Centrum Olimpijskie Villa Panamericana (Kuba), Elite Sports University (Colorado, USA) i światowej sławy Uniwerstecie Athletic Center (Arizona, USA). W 2012 roku Carlo był głównym prelegentem, wraz z Magni Mohr z Uniwersytetu w Kopenhadze, podczas międzynarodowych warsztatów na temat przygotowania sportowego w Trivandrum (Indie). W roku 2015  został zaproszony przez Chiński Komitet Olimpijski do przeprowadzenia czterech prezentacji w ramach „Treningu wydajnościowego” w Pekinie. W 2016 roku był sprawozdawcą Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego na międzynarodowej konferencji „Przygotowanie fizyczne w sportach wyczynowych ” Również w 2016, Carlo wziął udział w tak zwanym okrągłym stole IAAF, gdzie rozmawiano na temat „Powrotu i regeneracji”.

 

Wykłady i seminaria to jednak nie wszystko. Najlepiej o doświadczeniu i klasie trenera świadczą wyniki jakie osiąga ze swoimi podopiecznymi. Carlo z pewnością mógłby się podzielić swoimi z niejednym z nas! Jako trener siłowy w sportach zespołowych wygrał osiem różnych pucharów oraz zajął pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach pucharowych z różnych lig. Współpracował między innymi ze znaną Włoską drużyną  z Palermo. Jako trener personalny sportowców indywidualnych, Carlo uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce i Igrzyskach Wspólnoty Narodów. Jego podopieczni zdobyli 25 medali na krajowych mistrzostwach w czterech różnych sportach (lekkoatletyka, pływanie, brazylijskie jiu-jitsu i trójbój siłowy). Do tego na koncie ma pięć złotych (lekkoatletyka), cztery srebrne i trzy brązowe (lekkoatletyka, brazylijski jiu-jitsu) medale na zawodach międzynarodowych. Sportowcy z nim współpracujący ustanowili siedem krajowych rekordów (trójbój, lekkoatletyka). Na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku w Rio, wzięło udział ośmiu zawodników, z którymi pracował Carlo.

 

Cena:

 

Członków PSTM – 1649 zł*
*Przy wpłacie do 10 maja 2019

Pozostali uczestnicy:
– Przy wpłacie do 01 marca 2020 – 1799 zł
– Cena regularna po 01 marca 2020 – 2099 zł

 

Uwaga!!!

Koszt tego samego szkolenia za granicą to 627 euro (około 2700zł)

 

Szkolenie tłumaczone na język polski!

 

Wpłaty prosimy kierować na konto:

98 1050 1298 1000 0090 3052 5811

 

Kontakt i pytania:
[email protected] lub [email protected]

Aktualności:

[ 6 stycznia 2019 ]

Jeszcze więcej!

[ 6 stycznia 2019 ]

Konkurs!