07-09/05/2021 

SSC

04 Lis 2020
0

SSC- Sport Strength Coach

Data: 7-9 MAJA 2021

Prowadzący: Carlo Buzzichelli

Miejsce: CrossFit Mokotów, Warszawa

 

Wprowadzenie:

Kurs Sport Strength Coach (SSC™) skupia się na zagadnieniach treningu siły i mocy w sporcie. Bez względu na to czy jesteś trenerem personalnym i chcesz rozpocząć efektywną pracę ze sportowcami, czy trenerem przygotowania motorycznego działającym w kilku dyscyplinach, to szkolenie da Ci olbrzymią dawkę wiedzy jak efektywnie trenować i prowadzić profesjonalnych zawodników wywodzących się z różnych sportów. Poznasz naukowe podwaliny stojące za dozowaniem objętości treningowej oraz doboru odpowiednich ćwiczeń. Dowiesz się jak stworzyć optymalny plan periodyzacji treningowej dostosowany do poziomu Twoich sportowców oraz sportu, który uprawiają. Będziesz wiedział jak zaplanować i zaprogramować jednostki treningu siłowego, w celu maksymalizacji formy sportowej, tak aby przypadła w kluczowym momencie. Dowiesz się jak, w przemyślany sposób, zintegrować trening siłowy z treningiem szybkości i treningiem wytrzymałościowym, nie zapominając o aspektach techniki i taktyki. Podczas kursu, wykłady teoretyczne oraz praktyczne warsztaty treningowe będą stale do siebie nawiązywały, co umożliwi dogłębne zrozumienie poruszanych kwestii, a także pozwoli na wdrożenie ich do praktycznego zastosowania. Jest to jeden z niewielu kursów, który skupia się zarówno na planowaniu i periodyzacji, integracji zdolności biomotorycznych oraz rzeczywistym nauczaniu w tym samym czasie.

 

Opis:

Wiedza z kursu Sport Strength Coach (SSC™) pozwoli Ci zastosować podstawy naukowe w praktycznych sesjach treningu siłowego w sporcie. Nauczysz się dobierać i zmieniać obciążenia treningowe, w zależności od fazy rocznego planu, w której znajduje się Twój zawodnik, by osiągnąć pożądane adaptacje strukturalne i funkcjonalne. To natomiast pomoże w osiągnięciu najważniejszego celu, czyli poprawie formy sportowej. Metodologiczne zagadnienia, takie jak:

  • analiza ,,modelu osiągów” („performance model”)
  • projektowanie planu rocznego,
  • zmiana obciążeń treningowych w średnim i długim przedziale czasu,
  • charakterystyka jednostek treningowych w okresie przygotowawczym, przejściowym oraz startowym,
  • planowanie mikro i makrocykli, oraz metodyka osiągnięcia szczytowej formy sportowej w najważniejszych momentach sezonu- będą zagadnieniami poruszanymi podczas kursu. Znajomość ich pozwoli w najlepszy sposób zintegrować, zmieniać, dostosowywać i dokonywać progresji treningu Twoich podopiecznych. Wiedza, którą zdobędziesz, zdecydowanie zmieni Twoje spojrzenie na trenowanie, planowanie oraz programowanie treningu siłowego Twoich sportowców.

 

Program:

Analiza różnych teorii Planowania i Programowania Treningu
Planowanie Treningu
– Periodyzacja Planu Rocznego
– Programowanie Treningu:
– Struktura Makrocyklu
– Struktura Mikrocyklu
– Progresja i Modulowanie Obciążeniami Treningowymi
– Nerwowo-mięśniowa Adaptacja do treningu siłowego
– Periodyzacja Siły
– Analiza Modelu Osiągów („Performance Model Analysis”)
– Metody Treningowe i ich znaczenie w zależności od fazy planu rocznego
– Teoria i Metodologia „Tapering-u” w celu uzyskania maksymalnej formy sportowej
Video Analizy:
– Ocena techniki
– Prędkość/przyspieszenie sztangi i fazy w planie rocznym
– Video analiza jednostek treningu siłowego wybranych zawodników najwyższej klasy – Olimpijczyków i uczestników Mistrzostw Świata
– Warsztaty praktyczne – techniczne: Technika wykonywania Przysiadu, Wyciskania na ławce, Martwego Ciągu oraz „Kettlebell Swing”
– Zajęcia praktyczne z projektowania Rocznego Planu Treningowego w różnych sportach

 

Jako Certyfikowany Sport Strength Coach (SSC) nauczysz się:

teorii periodyzacji oraz projektowania i analizy rocznych planów treningowych
jakie adaptacje fizjologiczne zachodzą podczas treningu siłowego oraz jak zaplanować i zaprogramować trening, aby je osiągnąć
jak efektywnie zaplanować każdą z faz planu rocznego w nawiązaniu do kalendarza zawodów
jak periodyzować trening siłowy w różnych sportach
jakie metody treningowe zastosować w poszczególnych fazach planu rocznego
jak zanalizować „Performance Model” danego sportu lub dyscypliny – oraz jak trenować „siłę specyficzną” pod dany sport/dyscyplinę
jak dostosowywać obciążenia treningowe, aby osiągnąć szczytową formę sportową wyniki w każdym sporcie

 

O wykładowcy:

Carlo Buzzichelli

Jest z jednym z najbardziej rozpoznawalnych trenerów na świecie a także współautorem książki Periodization Training for Sport. Światowej klasy trener przygotowania motorycznego, trener pracujący w lekkiej atletyce z reprezentacjami Kuby i Filipin. Trener ponad 20 medalistów w 10 krajach w 4 różnych sportach! Ponad 16 lat doświadczenia w tym uczestnictwo w IO RIO 2016, Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce w 2017 roku.

Szczegóły szkolenia można sprawdzić na międzynarodowej stronie:
http://www.isci.education

SSC to nie kolejny certyfikat, to poukładana wiedza na światowym poziomie – ponad dwa dni ogromnej dawki wiedzy teoretycznej i praktycznej.

 

Cena:

Członkowie PSTM – 1849zł*
*Przy wpłacie miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia

POZOSTALI UCZESTNICY:
– Przy wpłacie miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia – 1999 zł
– Cena regularna – 2299 zł

Uwaga!!!

Koszt szkolenia za granicą to 627 EURO – 2700zł

Pytania i zgłoszenia: [email protected] lub [email protected]