29-30/06/2019  

URAZY MIEŚNI KULSZOWO-GOLENIOWYCH I ŁYDKI – PREWENCJA, DIAGNOSTYKA I TERAPIA

11 Cze 2018
0

Urazy ścięgna i łydki są jednym z najczęstszych urazów w wielu sportach terenowych, które obejmują sprint i zmianę kierunku. W ramach tego kursu przedstawimy aktualną wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z (1) epidemiologią, czynnikami ryzyka i mechanizmami ścięgna udowego i urazów mięśni łydek w sporcie; (2) klasyfikacją, diagnozą i rokowaniem urazów ścięgien podkolanowych i łydek; (3) leczeniem zachowawczym urazów ścięgnistych i łydek; (4) strategie zapobiegania urazom ścięgien i mięśni łydek w sporcie. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na skuteczne strategie rehabilitacji, naukowe i kliniczne przesłanki wyboru właściwych ćwiczeń w rehabilitacji ścięgien udowych i urazów łydek, a także obiektywne kryteria powrotu do sportu po urazie mięśni.

 

Cele kursu:

Po ukończeniu tego kursu uczestnik będzie mógł:

 

Zapoznanie się z najnowszymi badaniami dotyczącymi etiologii, czynników ryzyka i mechanizmów ścięgien podkolanowych i urazów łydek oraz jak to się ma do ich zapobiegania.

Zapoznanie się z najnowszymi badaniami związanymi z diagnozowaniem, prognozowaniem i leczeniem ścięgien udowych i urazów mięśni łydkowych w sporcie oraz jak to się dzieje w przypadku zachowawczego leczenia urazów mięśni w codziennej praktyce

 

Kursant będzie potrafił wykonać dokładną i obiektywną diagnozę oraz przeprowadzać prognozy dotyczące urazów ścięgien podkolanowych i łydek.

Nauczy się jak dobrać i wdrożyć skuteczne strategie rehabilitacji  oraz strategie zapobiegania urazom ścięgien udowych i łydki.

Biomechanika, epidemiologia, czynniki ryzyka i mechanizmy ścięgna udowego i urazów mięśni łydek w sporcie

Klasyfikacja urazów mięśni

Rozpoznanie i rokowanie urazów ścięgien i łydek w sporcie

Historia, badanie palpacyjne i badanie kliniczne

Leczenie ścięgien i urazów łydek

– modalności fizyczne

– terapia ruchowa

– progresja i powrót do kryteriów sportowych

 

Strategie zapobiegania urazom ścięgien i mięśni łydek w sporcie

– ocena czynników ryzyka

– monitorowanie obciążenia i zarządzanie obciążeniem

– indywidualne ćwiczenia profilaktyczne

– rozgrzewkowe i grupowe ćwiczenia profilaktyczne

Aktualności:

[ 6 stycznia 2019 ]

Jeszcze więcej!

[ 6 stycznia 2019 ]

Konkurs!