STABILITY AND MOBILITY FOR PERFORMANCE

 

Opis kursu:

Sprawność w rehabilitacji, treningu i sporcie polega na zdolności do reagowania i dostosowania się na zewnętrzne jak i wewnętrzne bodźce, łącząc tym samym mobilność, stabilność oraz kontrolę motoryczną. Jest to tak zwana funkcja odpornościowa.

Niniejszy kurs opisuje sposób w jaki kontrola motoryczna może ograniczać sprawność sportową.

Wydajne umiejętności ruchowe ludzi opierają się na ośrodkowym i obwodowym przetwarzaniu skomplikowanych informacji sensorycznych.

Takie umiejętności są uwarunkowane określonymi warunkami w jakich występują i kierowane odruchami.

Podpowiedzi, informacje zwrotne oraz odpowiednie dawkowanie nauki kontroli motorycznej rzadko kiedy jest wykorzystywane we właściwy sposób w takich warunkach.

Niniejszy kurs celowo zajmuje się tymi kluczowymi aspektami pracy trenera oraz ćwiczeniami mobilności, mającymi na celu poprawienie odruchów oraz osiągnięcie lepszej sprawności górnych i dolnych kończyn oraz core.

Ćwiczenia przedstawiają nowoczesne podejście do rehabilitacji, ćwiczeń oraz nauki sportu, opierają się one na podstawowych ludzkich ruchach jak przsetaczanie, raczkowanie, wspinanie, uderzanie, podnoszenie, wyciskanie, przyciąganie, obracanie, bieganie, skakanie, lądowanie oraz zmiana kierunku.

Ćwiczenia te pełnią rolę wytycznych do poprawy konkretnych pozycji, wzorców i mocy.

Umiejętność udzielania odpowiednich poleceń i podpowiedzi dla ruchu, poprawy wyników oraz zdolność do wypowiadania i pisania na temat mobilności, stabilności oraz kontroli motorycznej zostanie poddana ocenie.

Pierwszym elementem praktycznym kursu jest tzw. „CORE.” Rozwija to nasze rozumienie koncepcji centrum.

Używamy tej nazw gdyży, obejmuje ona barki, biodra oraz wszystko pomiędzy nimi – cały tułów.

Core pozwala i ułatwia oddychanie funkcjonalne, chroni organy wewnętrzne, ułatwia kontrolowanie sił oddziałujących na ciało oraz ich przenoszenie.

Drugi i trzeci element praktyczny kursu rozwija tematykę wyrażania, przyjmowania, przechowywania oraz uwalniania energii z core, w szczególności poprzez obręcz barkową oraz kończyny górne, następnie skupiając się na biodrach i kończynach dolnych.

Ostatni element kursu wprowadza niezwykle skomplikowane jednocześnie proste, ćwiczenia przygotowawcze, które łączą wszystkie elementy kolumny kończyn górnych i dolnych celem przygotowania do treningu na wyższym poziomie sportowym.

Kurs ten ma na celu poprawę świadomego uczenia oraz podniesienie poziomu kompetencji dla wszystkich uczestników w zakresie rehabilitacji, treningu i wydajności sportowej. Pokaże dlaczego i kiedy mobilność, stabilność oraz kontrola motoryczna mogą stanowić czynniki ograniczające funkcjonalność. Kurs stawi czoła błędom powszechnie panującym w obecnej kulturze sportowej poprzez poprawę zrozumienia systemów naukowych oraz podstawowych elementów, z których wyłaniają się umiejętności ruchowe.

Szkolenie „Mobility, Stability and Performance” to specjalne wydarzenie dedykowane fizjoterapeutom oraz trenerom przygotowania motorycznego jak i trenerom personalnym.

Wydajność w rehabilitacji, ćwiczeniach i sporcie zależy od zdolności reagowania, a następnie dostosowywania się do zewnętrznych i wewnętrznych bodźców jest to mieszania mobilności, stabilności i kontroli motorycznej.

Kurs omawia, w jaki sposób kontrola motoryczna może być czynnikiem ograniczającym wyniki sportowe.

To szkolenie ma na celu podniesienie świadomego poziomu nauczania i kompetencji dla wszystkich fizjoterapeutów, trenerów,i specjalistów pracujacych na codzień z ruchem

Szkolenie zostało zaprojektowane w celu zwiększenia świadomości, że mobilność, stabilność i kontrola motoryczna mogą być czynnikami ograniczającymi sprawność funkcjonalną.

Celem kursu jest również stawienie czoła błędom w naszej kulturze treningowej poprzez lepsze zrozumienie systemów naukowych i podstawowych elementów umiejętności ruchowych.

Program szkolenia

Dzień 1.

8:00 – 8:30                 Rejestracja
8:30 – 9:30                 Wykład wprowadzający MSP cześć 1
9:30 – 9:40                  Przerwa
9:40 – 10:10               Wykład wprowadzający MSP cześć 2
10:10 – 10:30             Wykład “Intro to pillar ”
10:30 – 11:15             Roll
11:15 – 11:30             Praktyka Upper Cervical Spine Drills
11:30 – 12:00             Thorax mobility drills 1
12:00 – 13:00             LUNCH
13:00 – 14:30             Thorax mobility drills 2
14:30 – 14:40             Przerwa
14:40 – 15:40             Upper Quarter Mobility Drills
15:40 – 16:50             Lower Quarter Mobility Drills
16:50 – 17:00             Dyskusja i pytania – dzień 1

Dzień 2

8:30 – 8:40                 Rozgrzewka – Pytania
8:40 – 9:10                 Wykład: Cueing, feedback and dosage
10:50 – 11:30             Upper Quarter Dynamic Stability/Motor Control Drills
11:30 – 12:10             Analiza: Running faults video’s
12:10 – 12:30             LQ Mobility Drills (Biodro)
12:30 – 13:30             LUNCH
13:30 – 14:20             LQ Mobility Drills (Kolano, Kostka, Stopa)
14:20 – 15:40             LQ Static Stability Drills
15:40 – 16:00             LQ Dynamic Stability Drills
16:00 – 16:30             Whole Body Drills
16:30 – 17:00             Dynamic movement prep (includes expressions of mobility,                                             static and dynamic stability).
17.00-17.30                Certyfikacja i wspólne zdjęcia

Wykładowca:

Greg Dea – międzynarodowej klasy specjalista, australijski fizjoterapeuta, instruktor Kettlebell Hardstyle, FMS i SFMA. Greg przez kilka lat pracował z kadrami różnych dyscyplin sportowych w Chinach, w tym kadrze olimpijskiej siatkarek i drużynami piłki ręcznej. Aktualnie prowadzi własna praktykę w Australii oraz zapraszany jest jako wykładowca na światowej klasy konferencje i warsztaty!

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wyslać maila na:
[email protected]

Po wysłaniu maila zawierającego chęć uczestnictwa prześlemy nr konta na który będzie trzeba dokonać wpłaty za szkolenie.

CENA:
Koszt szkolenia dzięki współpracy z Rehaedukacia.pl został obniżony i specjalnie dostosowany a by jak największa liczba uczestników mogła wziąć udział i podnieść swoje kwalifikacje!

Cena regularna w Polsce 1800 zł !

Członkowie PSTM ( opłacona składka 2018) 1350 zł

Uczestnicy szkoleń Rehaedukacja.pl oraz uczestników Konferencji PSTM 2017 – 1450 zł przy zgłoszeniu do 10.09.2018, po terminie obowiązuje cena Normalna.

Cena promocyjna dla pozostałych uczestników przy zgłoszeniu do 10.09.2018 – 1600 zł

Chcesz zaplacić za szkolenie w ratach?

Napisz do nas!

[email protected]

Miejsce szkolenia :

Centrum VERASPORT ŁÓDŹ
ul. Siewna 15

Uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa wydany przez Polskie Stowarzyszenie Treningu Motorycznego.

Liczba uczestników ograniczona!
Szkolenie tłumaczone na język polski!

PODCZAS SZKOLENIA ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAPISU DO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA TRENINGU MOTORYCZNEGO!

Kontakt i pytania:
[email protected]