Ramey Adams

[ prelegent ]

Trener Przygotowania Motorycznego i Wykładowca (S&C Coach & Course Tutor)

Ramey Adams jest wykładowcą na kursach w Irlandii oraz na kursach międzynarodowych EPI. Jest także menedżerem ds. edukacji EPI w Irlandii Północnej, zarządzającym wszystkimi programami edukacyjnymi EPI w tym regionie. Ramey jest byłym biegaczem na 800 m występującym na arenach w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Podczas swojej kariery lekkoatletycznej był sportowcem NI Sport Institute oraz rekordzistą na 800m. Oprócz kariery sportowej Ramey jest także doświadczonym trenerem i pedagogiem. Ukończył studia licencjackie z Nauk o Sporcie oraz studia podyplomowe z zakresu Wychowania Fizycznego.

Obecnie jest trenerem w British Athletics (Brytyjski Związek Lekkiej Atletyki) i głównym wykładowcą na kursach edukacyjnych Northern Ireland Athletics. Pracował z lekkoatletami Irlandii Północnej, mistrzami irlandzkiej piłkarskiej Premiership – drużyną Crusaders F.C, a obecnie zdobywa cenne doświadczenie pracując z profesjonalnym klubem rugby Ulster Rugby.
Ramey wnosi ogrom wiedzy do kursów edukacyjnych EPI w zakresie szybkości, ESD (Rozwój Systemów Energetycznych(, plyometrii, projektowania programów i periodyzacji.

Od 2015 roku prowadzi kursy National Certificate in Strength & Conditioning (NCSC), a od 2021 roku jest głównym wykładowcą Youth Strength & Conditioning Certification (YSCC).

Brad Shoenfeld

[ prelegent ]

Eliska Urbarova

[ prelegent ]

Veronika Nasslerova

[ prelegent ]

Martina Jezkova

[ prelegent ]

Martina Ježková ukończyła studia magisterskie fizjoterapii w 2001 roku na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie Karola w Pradze. Studiowała u znanych profesorów Jandy i Lewita, z którymi później pracowała w Klinice Rehabilitacji w Szpitalu Uniwersyteckim Motol w Pradze.

Podczas 17 lat praktyki rehabilitacji w szpitalu Motol, Martina pracowała z różnego rodzaju pacjentami, od dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i dziećmi z zaburzeniami koordynacji, skoliozą, pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi, pacjentami z ginekologii i funkcjonalną sterylnością, dysfunkcjami dna miednicy oraz innymi zaburzeniami zdrowia miednicy. Pracowała także z zawodowymi i amatorskimi sportowcami jak i osobami starszymi nad poprawą jakości ruchu. W 2018 roku Martina otworzyła własny gabinet fizjoterapii pod Pragą.

Martina jest certyfikowaną terapeutką Metod Vojty od 2004r. i regularnie uczęszcza na kursy przedłużające uprawnienia. Ukończyła liczne szkolenia instruktorskie i doskonalące, między innymi: Kinezjologia rozwojowa i zasady Dynamicznej Stabilizacji Nerwowomięśniowej (DNS) (u prof. Pavla Kolara), Terapia manipulacyjna w rehabilitacji oraz relaksacja poizometryczna, manipulacja tkanek miękkich oraz kręgosłupa i kończyn u prof. Karela Lewita oraz badanie i leczenie funkcjonalnej sterylności wg Mojžíšovej. W styczniu 2014 Martina ukończyła kurs na instruktorkę Jogi w Australii. Od 2014 roku dalej zgłębia jogę i wykorzystuje ją w rehabilitacji ruchowej, a w 2018 roku została certyfikowaną instruktorką Iyengar Yoga. Margina ukończyła także kursy raczkowania Klappa (opartne na kinezjologii rozwojowej), kinezjotapingu, technik manipulacji powięziowej wg Stecco, powięziowej jogi oraz jogi dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.

Martina pracuje pod nadzorem profesora Pavla Kolara i uczy rehabilitacji ruchowej w Czechach i za granicą. Od 2002 roku jest instruktorką rehabilitacji na 2gim Wydziale Medycyny na Uniwersytecie Karola w Pradze, ucząc studentów Fizjoterapii i Medycyny. Od 2004 roku Martina jest certyfikowaną instruktorką Technik Mięśniowo-szkieletowych wg Lewita, a od 2001 roku jest międzynarodową instruktorką Kinezjologii Rozwojowej i DNS wg Kolara. Czerpiąc ze swojej praktyki klinicznej Martina stworzyła wyspecjalizowane kursy DNS zajmujące się zdrowiem kobiet oraz zastosowaniem zasad DNS w jodze używanej w rehabilitacji

Jana Vesela

[ Prelegent ]

Jana Vesela jest fizjoterapeutką Praskiej Szkoły i certyfikowana instruktorka DNS (Dynamic Neuromuscular Stabilization®), ukończyła studia magisterskie fizjoterapii na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie Karola w Pradze, w Czechach w 2006 r.

W tym samym roku rozpoczęła pracę w Klinice Rehabilitacji w Szpitalu Uniwersyteckim Motol w Pradze, pracując jako fizjoterapeutka prowadząc terapię ambulatoryjną i w trybie zamkniętym, gdzie – pod opieką profesora Pavla Kolara stosowała zasady DNS w terapii pacjentów (pediatrycznej, terapii osób dorosłych oraz w geriatrii) z różnymi schorzeniami, dolegliwościami i problemami strukturalnymi i funkcjonalnymi.

Jana Vesela wykładała na seminariach prowadzonych w klinice, prowadziła warsztaty i opiekowała się stażystami fizjoterapii oraz innych zawodów medycznych.

W 2009 roku została asystentką instruktora DNS i pomagała w prowadzeniu kursów DNS w Czechach, Europie i Australii. 

W 2011 roku, została certyfikowaną instruktorką DNS i prowadziła kursy DNS na całym świecie.

Podczas studiów grała w zawodach Ultimate Frisbee i startowała w dywizji mieszanej i kobiecej. Jest wielokrotną mistrzynią Czech w obu dywizjach, a w 2007 roku zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w dywizji mieszanej.

Pracowała także jako fizjoterapeutka czeskich zawodników frisbee, juniorów w lekkiej atletyce oraz zawodników innych sportów.

Michal Truc

[ Prelegent ]

Michal Truc ukończył studia magisterskie fizjoterapii w 1998 roku na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie Karola w Pradze. Specjalizuje się w rehabilitacji dysfunkcji układu ruchu i funkcjonalnym leczeniu pacjentów z zawrotami głowy i problemami z równowagą, ale także leczeniem pacjentów z różnymi schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi. Michal pracował jako fizjoterapeuta na Oddziale Rehabilitacji i Medycyny Sportowej w Uniwersyteckim Szpitalu Motol, w Pradze przez ponad 10 lat. Od listopada 2011 roku Michal pracuje jako starszy fizjoterapeuta w Prywatnym Centrum Leczenia Ruchu profesora Kolara w Pradze (http://www.cpmpk.cz). 

Michal jest certyfikowanym terapeutą Metod Vojty od 2004r., technik Mobilizacji i Relaksacji wg Lewita oraz DNS wg Kolara. Michal odbył także szkolenie leczenia zaburzeń funkcjonalnych twarzoczaszki dr Claytona Skaggsa (St. Louis w stanie Missouri, USA) oraz w Terapii punktów spustowych wg prof. Simonsa (DeKalb Medical Centre w Atlancie, USA). Michal ukończył kurs metod poruszania w pozycji klęku podpartego i raczkowania wg. Klappa, kursy kinezjotapingu, a także metody fizykoterapii (terapia laserowa i terapia polem magnetycznym). Badanie ultrasonograficzne tkanek mięśniowo-szkieletowych. 

 W 2003r. Michal został mianowany opiekunem medycznym reprezentacji Czech w narciarstwie biegowym oraz reprezentacji Czech w hokeju. Michal prowadzi codzienne analizy funkcjonalne i terapie zawodników, podróżuje z nimi na międzynarodowe zawody i Igrzyska Olimpijskie. W pracy ze sportowcami skupia się na terapii, prewencji oraz poprawie sprawności. 

Michal Truc pracuje pod nadzorem profesora Kolara, jest ekspertem w metodach Dynamicznej Stabilizacji Nerwowomięśniowej.  Jest certyfikowanym instruktorem Kinezjologii Rozwojowej i DNS od 2001 roku. Prowadził kursy DNS w Czechach, na Słowacji oraz Europie, Japonii, Chinach, Tajwanie, a także w Ameryce Północnej i Południowej. 

Marek Jędrzejewski

[ team ]

Marta Woźniak

[ team ]

Karl Gilligan

[ Prelegent ]

Dyrektor Edukacyjny Elite Performance Institute

 

Sportowiec i trener. Autor programu kształcenia NCSC (najbardziej rozpoznawalny program podnoszenia kwalifikacji trenerskich w zakresie przygotowania motorycznego na Wyspach Brytyjskich).

 

Posiada szerokie i wieloletnie doświadczenie w pracy trenera. Szkolił irlandzką, narodową drużynę rugby do lat 19, drużynę Leinster Rugby, lekkoatletów biorących udział w Igrzyskach Olimpijskich, zawodowych golfistów a także piłkarskie (County i Eircom Premier League).

 

Pierwszy oficjalnie akredytowany członek Irlandzkiego Instytutu Sportu w zakresie treningu motorycznego. Członek stowarzyszenia NSCA (National Strength and Conditioning Association) z certyfikatem CSCS (Certified Strength and Conditioning Specialist).

 

Autor cenionych publikacji branżowych dla: Irish Independent, Emerald Rugby, Run Ireland, Run Direct oraz Irish Golf Desk.